0

DİFO Lab

2004 yılında fotograf ve büyük ebat baskı sektörüne yeni bir dinamizm getirmek için fotograf sektörünün duayeni A. Halim Kulaksız ve oğulları Çağlar Kulaksız ve Coşar Kulaksız tarafından kurulmuştur.

A. Halim Kulaksız 1958 yılında Erzurum Lisesinde başladığı fotograf serüvenine, 1969 yılında REFO Color’u kurarak devam etmiştir. Aynı zamanda profesyonel bir fotograf sanatçısı olan A. Halim Kulaksız, New York Institute of Photography başarıyla bitirdi. Dünyanın önde gelen tüm fotografla ilgili fabrikalarda eğitimlere, seminerlere ve araştırmalara devam etti ve etmektedir. Fotograf sanatında 50. yılını kutlamaktadır.

Coşar Kulaksız lisans eğitimini Rutgers, New Jersey’de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde Fotograf Yüksek Lisansını eğitiminden sonra Doktora (Sanatta Yeterlilik) eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Fotograf Bölümünde tamamlamıştır.

Hem A. Halim Kulaksız hem de Coşar Kulaksız Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde üçüncü ve dördüncü sınıflara eğitim vermektedirler.

DIFO Lab bu bilgi ve tecrübe birikimi ile fotograf ve baskı sektörüne butik bir profesyonel anlayışla anahtar teslim projelere imza atan, otellerin duvar kağıdından koleksiyoncuların diasec ihtiyaçlarına kadar A’dan Z’ye her türlü hizmeti sadece Türkiye’ye değil, dünyaya vermek üzere yapılanmıştır.