0

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: DIFOPort.com sitesinde fotograflarım ne kadar güvende ve gizlilikte?
Yanıt : Sitemiz içerisinde sipariş ve hizmetin işleyişine yönelik işlemlerinin takibi, ödeme ve kredi kartı işlemleri amacı ile üyelik sistemi mevcuttur. 
Kullanıcılarımız üyelik sistemi içerisinde vermiş oldukları bilgileri istedikleri zaman düzenleme ve güncelleme haklarına sahiptirler.Üyelik sistemi içerisinde verilen kişisel ve kurumsal bilgiler bu sistem dışında bir işlem için kullanılmayacak ve üçüncü şahıs ve firmalara dağıtılmayacaktır.
Kredi kartı işlemlerinde güvenlik ; Garanti Bankası veya İşbankası tarafından sağlanan SanalPOS sistemi üzerinden, SSL ve SET sistemleri kullanılarak iletilmektedir. DIFOPort.com sitesine yüklenmiş olan fotograflar sadece yüklemeyi gerçekleştirmiş olan üye tarafındna görülebilir.
Soru: DIFOPort.com sitesinde yüklemiş olduğum dosyaların hepsi basılır mı?
Yanıt: İçeriğinde terrorist, pornografik, genel ahlak ve edeb kurallarını bozan, Türkiye Cumhuriye’ti yasa ve kanunlarına aykırı olabilecek görüntüler basılmaz. DIFOPort.com sitesi tüm görüntülerin içeriğini gizli tutmakla birlikte yukarıda anlatılan durumlarda fotografları gözden geçirme, silme, basmama ve gerektiği durumlarda yetkili mercilere bildirme hakkını saklı tutar.

Soru: DIFOPort.com sitesinde fotograflarım ne kadar süre ile saklanır?
Yanıt: DIFOPort.com bir fotograf baskı hizmeti sitesidir. Yıllardır gözlemlediğimiz genel eğilime göre baskı için gönderilen görüntülerin en fazla bir ay içinde tüketildiğini ve geri dönüş olmadığını tespit ettik. Bu yüzden hem hizmet kalitemizden ödün vermemek hem de sitemizi daha sağlıklı yönetmek için yüklemiş olduğunuz ve baskıya gönderdiğiniz görüntüleriniz 1 ay içinde silinebilir. DIFOPort.com sitesi bir fotograf arşivi sitesi değildir. Bu yüzden siz saygıdeğer müşterilerimizin önemli görüntülerini farklı ortam ve bilgisayarlarınızda saklamanızı öneririz.

Soru: DIFOPort.com’a gönderdiğim baskılar nerede yapılmaktadır?
Yanıt: DIFOPort.com DIFO Lab Dijital Fotograf Laboratuvarlarının bir markasıdır.  Sektörde 40 yıllık deneyime sahip olan firmanın Seyrantepe ve Etiler’deki baskı merkezlerinde baskılarınız yapılmaktadır. Bizleri dilediğiniz zaman ziyaret edip, dilek, istek ve şikayetlerinizi direkt DIFO Lab yetkililerine de iletebilirsiniz.

Soru: Fotograflarıma baskı esnasında müdahale ediliyor mu?
Yanıt: Eğer DIFOPort’un fotograflarınıza hiç renk ve ton müdahalesi etmeden basmasını istiyorsanız lütfen sipariş esnasında bunu not olarak yazınız. Aksi takdirde fotogralarınız 1 x 1.5 orantıda basılabilmesi, dengeli renk ve tonlara sahip olması için DIFOPort görüntülerinizi iyileştirecek her türlü müdahaleyi baskı esnasında yapar.

Soru: 10x15 veya 13x18 baskı almak için dijital fotograf makinem kaç megapiksel çekim yapsa yeterli olur?
Yanıt: Farklı bir ayar yapılmadığı takdirde lütfen fotograflarınızı en düşük 3 Mega Piksel çekim yapacak şekilde ayarlayanız. 3 Mega Piksel den daha büyük çözünürlükte çekim yapmanız  10x15 veya 13x18 baskılarınızda kaliteyi ARTTIRMAYACAKTIR. O yüzden hedefiniz olan boyuta göre çekim yapmanızı öneririz.
 
Soru: Daha büyük ebatlarda baskı alabilmem için fotograf makinemi kaç Mega Piksele ayarlamam lazım?
Yanıt : 15x21 baskılar için 5 Mega Piksel ------ 20x30 baskılar için 8 Mega Piksel
Tekrar hatırlatmak isteriz ki Mega Piksel sayısını yükseltmek kaliteyi artırmak anlamına gelmez. Daha büyük ebatlarda baskı alabilmenizi sağlayan bir çözünürlük sağlar. Lütfen müşteri danışma hattımızı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz (212 279 47 47)

Soru: Photoshop kullanıyorum, hangi renk uzayını kullanmam lazım?
Yanıt: Frontier baskı sistemleri sRGB renk uzayını kullanır. Siyah/Beyaz baskılarınız için GreyScale yapmanız gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için DIFOPort.com müşteri danışma hattını arayınız (212 279 47 47).

Soru: DIFOPort.com profesyonel baskı hizmetleri veriyor mu?
Yanıt: DIFOPort.com, Türkiye’nin sektörde kendisini profesyonel anlamda ispatlamış, A’dan Z’ye hem iç mekan hem de dış mekan baskı hizmet ve çözümleri sağlayan DIFO Lab’ın bir markasıdır. DIASEC sunumlarından fuar baskılarına, Fine Art baskılardan Lambda C-Print baskılara kadar çok geniş bir yelpazade hizmet veren DIFO Lab’a ulaşmak için lütfenwww.difolab.com sitesini ziayret ediniz.

Soru: SSL ve SET nedir?
Yanıt : SSL kredi kart bilgilerinizi banka sistemlerine göndermeden önce otomatik olarak şifreleyen sistemdir. İşlemin ve bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü SSL garanti eder. 
SET (Secure Electronic Transactions) ise banka kartları ve ödemeler ile ilgili bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa, Mastercard, Microsoft, IBM ve Verisign'ın katılımıyla oluşan bir konsorsiyum tarafından geliştirilmiştir. SET, alışveriş sırasında ödeme bilgisi gizliliğini, kart kullanıcısının gerçek kart sahibi olduğunu ve işyerinin banka ile anlaşmalı bir işyeri olduğunu garantiler.
Soru: Ödeme sayfasında güvende olduğumdan nasıl emin olacağım?
Yanıt :  İnternette alışveriş yaparken, ödeme ekranlarında öncelikle kredi kartı ve şahsi bilgilerinizi paylaştığınız ortamların sayfalarının "http://" yerine "https://" ile başlamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca web tarayıcınızın özelliğine göre tarayıcı ekranının bir köşesinde altın renginde kilitli bir asma anahtarlık simgesi de belirir.